Select Page

Neliels mitrums mājās ir tikai pozitīvi, bet, ja tā ir par daudz, tad tas var radīt lielas problēmas.
Veselības apsvērumu dēļ ir svarīgi uzturēt atbilstošu mitruma līmeni jūsu mājās, jo pārāk daudz mitruma veicina pelējumu, kas pēc tam var ietekmēt jūsu organismu. Gaisa sausinātājs var palīdzēt novērst pārmērīgas mitruma problēmas. Iesākumā, uzziniet kāds ir ieteicamais mitruma līmenis.

Šajā rakstā ir sniegtas dažas pazīmes galvenās pazīmes, pec kurām varat atpazīt pārmērīga mitruma klātbūtni savās mājās un attiecīgi rīkotos, kad nākošo reizi veiksiet remontdarbus vai apsvērtu sausinātāja iegādi.

Kondensējums uz stikliem

Tas parasti notiek, ja mitrinātājs ir pārāk liels priekš telpas un izdala pārāk daudz mitruma. Mitruma uzkrāšanās uz palodzes var nobloķēt koka apvalkus, un šī mitruma dēļ var pieaugt pelējums. Pelējums izskatīsies kā melni vai tumši nogulsnējumi uz apakšējā logu apdares vai bīdāmo durvju ceļa.

Citas lietas, kas var izraisīt mitruma uzkrāšanos uz logiem, ir mitrums mājas celtniecības materiālos, piemēram, ar nepareizu hermetizētu sienu vai mitruma blīvējumu, kas atrodas cementā.

Āra klimats var izraisīt arī iekšējas mitruma problēmas, piemēram, ja lieto vairākas dienas vai arī vietai, kur dzīvojat, ir augsts mitruma faktors.

Pelējumu plankumi uz griestiem vai sienu stūriem

Tā iemesla dēļ, ka tvaiks ceļas uz augšu, vannas istabas mitruma problēmas bieži sastopamas griestos vai augšējos sienu stūros. Visbiežāk problēmas ar pelējumu ir vannas istabās, kurās nav efektīvu ventilatoru, lai atdalītu tvaiku un mitrumu ārpusē.

Pelējums var veidoties uz sienas, griestiem, zem/ap podu vai apkārt dušai. Pilošs pods vai aizdambējums arī var izraisīt mitruma problēmas. Pārmērīgs mitrums var izraisīt melnā pelējuma augšanu, kas savukārt var radīt nopietnas veselības problēmas. Jums nav jāredz pelējums savām acīm, lai tas ietekmētu jūs- pietiek ar to, ka tas vienkārši kaut kur atrodas.
Tiem, kas meklē remonta risinājumu liekā mitruma apkarošanai, lai, piemēram, noņemtu pelējumu un atjaunotu sienas, ir jāizmanto krāsa, kas ir speciāli izstrādāta, lai aizturētu pelējumu un aizpildītu ietekmētās vietas. Pretējā gadījumā pelējums atradīs ceļu atpakaļ pa regulāras krāsas slāņiem un atkal būs pamanāms.

Citas mājokļa daļas, ko bieži ietekmē mitrums ir skapji, garāžas vai pagraba telpas un uzglabāšanas vietas. Jūs varat arī redzēt pilienveidīgus plankumus zem logiem. To var izraisīt bojāti logu blīvējumi vai pūstoši apvalki. Šajā gadījumā logi jāaizvieto kopā ar rāmjiem un skārda korpusu, arī mainot izolāciju, lai noņemtu visas mitrās vietas.

Sasmacis gaiss

Sasmakuša gaisa klātbūtne pagrabos, noliktavās un garāžās var liecināt par pelējuma klātbūtni. Mitrums varētu būt parādījies vienreiz vai arī tā ir atkārtota problēma.

Iespējamie cēloņi ir diapazonā no nepareiza logu / durvju blīvējuma, konstrukcijas blīvēšanas problēmām līdz slapja pagraba teritorijām no augsta piesārņojuma ar gruntsūdeņiem, kas var būt dabiska parādība jūsu konkrētajā atrašanās vietā vai nepietiekama nosusināšanas sistēmas uzstādīšana ap mājām.

Vienmēr, kad sajūtat dubļainu smaržu, kaut kur tuvumā ir pelējums un tas nav veselīgi nevienam. Sausinātājs var palīdzēt ar tūlītēju mitruma noņemšanu, bet jums būs jāturpina izmeklēšana un jāuzlabo stāvoklis, lai problēmas neatkārtotos. Visticamāk, ka šajās teritorijās būs nepieciešams arī siltums, lai palīdzētu nožūt skartajai vietai.

Sausinātājs efektīvi noņem mitrumu no mājas un atjauno pareizu iekštelpu līmeni. Ja tas ir jūsu īpašumā, neaizmirstiet pārvietot sausinātāju pa visām vietām, kuras atrodas mitruma ietekmē!