Sienu krāsošana varētu būt vienkāršākais un lētākais veids kā pārveidot telpu, bet ikviens, kurš ir pavadījis stundas, strādājot ar rullīti zina, ka tas nav kas tāds, uz ko ir vēlme veltīt vairākas nedēļas. Vai vajadzētu pieturēties pie zināmā kā gaiša siena vai eksperimentēt ar kaut ko tumšāku? Tumšās sienas pēdējā laikā ir ļoti daudzos mājokļos un kļuvis par trendu sociālo tīklu bildēs- sākot no pelēkas krāsas līdz tumši līdz melnai. Lai palīdzētu jums veikt gudrāko lēmumu sakarā ar savu telpu pārkrāsošanu, šajā rakstā esam snieguši dažus aspektus, ko ņemt vērā.

Veiciet mazus soļus

Varbūt jūs esat nervozs par drūmas krāsu paletes ieviešanu vai apņemšanos par tapetes printēšanu? Ieteicamāk ir sākt ar mazumu, kā piemēram gaiteni vai koridoru. Tas ir lielisks veids kā ievietot savādāku krāsu savās mājās, tajā pat laikā neveltot tam ilgu laiku. Piemēram, tumšas krāsas koridors, kas apmeklētājos varētu izsaukt pārsteigumu un tālāk ejot, nākošās telpas veidot ar gaišākām krāsām. Tas var pārsteigt viesus vai ģimenes locekļus, kad tie pirmo reizi to redzēs, bet drīz vien viņiem šīs pārmaiņas var iepatikties. Lai gan no vienas puses tumšas sienas pēdējos gados nav nekas neparasts, tas joprojām var būt kā drosmīgs paziņojums – kāpēc būt tāpam pat kā visi citi?

Pārbaudiet dabisko apgaismojumu

Kad runa ir par krāsas izvēli, ir svarīgi pārbaudīt telpā esošo dabisko apgaismojumu, it īpaši, ja ir vēme pāriet uz tumšākiem toņiem. Ja istaba ir maza un tumša, gaišas krāsas siena nerada gaismu, bet tieši pretēji. Šādā gadījumā, ja vēlaties gaismu savā istabā, ir ieteicams to nokrāsot košā krāsā, tādējādi radot telpisko ilūziju par dziļumu. Tad izrotājiet to ar gaišākiem elementiem, lai padarītu to mājīgāku.

Mājīgais kakts

Pēdējā laikā aizvien vairāku cilvēku guļamistabās parādās tumšās krāsas. Bet kā savā guļamistabā pareizi ieviest tumšās krāsas, lai tā neizskatītos pēc sikspārņa alas? Pirms jūs izdomājat par labu tik kardinālam solim, pajautājiet sev par svarīgo- vai jūs vēlaties pamostoties ātri atstāt gultu vai justies mājīgi? Jūsu izvēlēta krāsa to ietekmēs. Tāpēc šajā gadījumā klausiet savai intiūcijai un sajūtām.

Joprojām māc šaubas? Nokrāsojiet tikai apmales!

Ja vēlaties tumšāku krāsu, kas iekļauta kaut kur jūsu dizaina shēmā, bet nevarat to apvienot ar baltajām sienām, krāsojiet tumšas tikai apmales. Šī krāsošanas metode tagad ir diezgan aktuāla, kad sienu plašumi ir gaišās krāsās un apmales tumšā tonī, kas piešķir istabai pavisam jaunu dzīvīgumu. Ja jūs esat pārsniedzis kokogļu pelēko tendenci, var ieteikt izmēģināt tumši zilus vai dziļi brūnus toņus.

Kādi ir tumšo krāsu sienu plusi?

  • Tas liek mākslas darbiem un citiem priekšmetiem izcelties – tumša nokrāsa nodrošina perfektu fonu mākslai, fotogrāfijām un citiem dekoratīvajiem priekšmetiem, liekot tiem iegūt pavisam citu vizuālo kvalitāti. Tāpēc tumšas krāsas izvēle ir laba ideja priekš istabas, kurā jums atrodas daudz lietu.
  • To ir vieglāk uzturēt- redzami traipi no kosmētikas, šokolādes, dzīvniekiem ir problēma, kas izpaliek, ja sienas ir tumšā krāsā.
  • Tumša krāsa noslēpj defektus – ja jūsu sienas ir piedzīvojušas biežas pārmaiņas, tām var būt palikušas neizlabotas nepilnības, kā aizpildīti caurumi u.tml. Tumšā krāsa neizcels šādus virsmas izvirzījumus kā tas būtu ar maigākām krāsām.