Lai gan spuldžu lietošanas ilgums ir no 1000 līdz 3000 stundām, daudziem cilvēkiem ir mājās gaismas ķermeņi, kas sadedzina spuldzes daudz ātrāk. Ja jums nākas mainīt spuldzes vienā un tajā pašā vietā atkal un atkal, tad šis ieraksts ir priekš jums. Kaut arī izdegušās spuldzes dažkārt ir produkta defekta vainas dēļ, bieži vien problēma slēpjas kur citur.

Kāpēc gan neaizdomāties par citiem cēloņiem un, iespējams, turpmāk ietaupīt uz gaismas rēķina? Zemāk ir daži iemesli, kāpēc gaismu spuldzes regulāri izdeg.

Pārkarsēta vai sadedzināta spuldze

Atveriet stiprinājuma pārsegu un pārbaudiet, vai spuldzes jauda ir pārāk liela priekš tā. Spuldzes lietošana ar jaudu, kas pārsniedz maksimālo atļauto, rada pārmērīgu karstumu, samazinot spuldzes kalpošanas laiku un potenciāli izkausējot izolāciju vadā.

Augstspriegums mājās

Ja barošanas spriegums jūsu mājā ir pārāk liels, spuldzes parasti deg spožāk un izdeg daudz ātrāk. Elektrībai jūsu mājās vajadzētu plūst ar stabilu 120 voltāžu. Un tas ir tas, ko spuldzes izmanto, lai degtu. Jūs varat pārbaudīt spriegumu pie standarta (120 voltu) elektrotīkla, izmantojot multimetru; tikai pārliecinieties, vai zināt, kā to izdarīt droši, jo jauda būs ieslēgta.

Mirgojoša spuldze

Ja spuldze ir vaļēja, tā var mirgot. Lai problēmu novērstu, vienkārši savelciet spuldzi. Vēl viens iemesls var būt vaļīgs vadu savienojums. Izslēdziet elektrību un pārbaudiet stiprinājumu savienojumu.

Pārmērīga stiprinājumu vibrācija

Spuldzes (īpaši kvēlspuldzes un kvarcas lampas), kas daudz vibrē, piemēram, griestu ventilatoros pie priekšējām durvīm un garāžas durvju atvēršanas ierīcēs, izdegs daudz ātrāk.

Labs piemērs tam ir griestu ventilators ar gaismas stiprinājumiem. Ja ventilatora asmeņi kļūst nesabalansēti, ventilators sāk par daudz svārstīties, kratot kvēldiegu spuldzes iekšpusē, tādējādi samazinot spuldzes degšanas ilgumu. Lai novērstu šo problēmu, varat izmēģināt spuldzi, kādu izmanto servisos.

Pārāk cieši pieskrūvēta spuldze

Vairāki cilvēki mēdz iespiest spuldzes pārāk stingri, kas rada sliktu savienojumu, kas noved pie izliekuma, kas saīsina spuldzes kalpošanas laiku. Apskatiet spuldzes piestiprinājuma ligzdu. Jums centrā vajadzētu redzēt metāla cilni.Kad pārāk pievelciet spuldzes, jūs pielieciet atsperi atpakaļ. Vēlāk, kad ir jānomaina spuldze, tā vairs neveic pietiekamu kontaktu ar jaunās spuldzes apakšu. Mazā metāla cilpiņa gaismas spuldzes apakšpusē ir “karstais” savienojums, kas nodrošina spuldzes elektrisko strāvu. Un, kad misiņa cilpa pie ligzdas pamatnes nenostiprina kontaktu ar spuldzes apakšu, var notikt neliels elektriskais izlocījums, kas saīsina spuldzes kalpošanas laiku.

Lai to novērstu, atvienojiet lampu vai izslēdziet strāvas stiprinājumu, pēc tad izmantojiet koka irbulīti, lai saliektu cilni par aptuveni 0,3 cm.

Slikta spuldzе

Kompaktās dienasgaismas spuldzes ir zināmas ar to sabojāšanos pirms laika. Šīs spuldzes parasti tiek pozicionētas kā spuldzes ar ilgstošu darbības laiku- apmēram 10 tūkstoši stundu, bet, ja jums ir kāda no šīm spuldzēm, jūs droši vien zināt, ka daudzos gadījumos šis skaitlis ir pārlieku pārspīlēts. Jūs varat aizvest spuldzi atpakaļ vietā, kur to iegādājāties. Lielākajai daļai LED un CFL spuldžu ir garantijas. Varat arī izmēģināt citu zīmola spuldzi.

Problēmas ar jaudas slēdzi vai izdedzis drošinātājs

Ja automātslēdzis nedarbojas sakarā ar izslēgušos vai izdegušu drošinājumu, var būt problēmas ar strāvu. Stiprinājuma kabelim var būt īssavienojums, spraudnis var būt bojāts vai gaismas ligzdai var būt īssavienojums vai tā var būt ar defektu. Jebkurā no šiem gadījumiem pirms bojājuma novēršanas vai drošinātāja nomaiņas nomainiet bojātās detaļas.