Select Page

Atkarībā no jūsu klimata, piektā līdz trešā daļa no jūsu ikgadējā enerģijas patēriņa iet uz jūsu mājas dzesēšanu. Tagad ir laiks veikt dažus pielāgojumus, lai samazinātu jūsu gaisa kondicioniera lietošanu, ietaupot naudu un samazinot oglekļa izmešu daudzumu, pat pirms iedomājaties, ka jums tas ir vajadzīgs.

Mājas dzesēšana ne vienmēr nozīmē gaisa kondicionēšanas sistēmas pieslēgšanu un elektrības rēķina strauju kāpumu vai pārkāpjot pāri vēlamajam oglekļa nospieduma lielumam.

Jebkurā gadījumā, šajā rakstā ir sniegti ieskati dažos veidos, kā uzlabot dzesēšanu jūsu mājās, nenokļūstot pie centrālās gaisa sistēmas, izmantojot vienu vai vairākas logu gaisa kondicionēšanas ierīces un dažus telpu ventilatorus.

Gaisa plūsmas optimizācija ir pats galvenais

Mājsaimniecības dzesēšanas mērķis, izmantojot loga vienības, ir iegūt pietiekamu dzesēšanas jaudu un iegūt gaisa plūsmu pēc iespējas neierobežotākā daudzumā. Un, ja ir šķēršļi (piemēram, sienas), ir iespēja veidot gaisa plūsmas virzienu pēc paša vēlmes, izmantojot vienkāršus 16 collu elektriskos ventilatorus, kas stratēģiski ievietoti durvīs. Lai liktu tam darboties, tas sākas ar vislabākās vietas izvēli loga gaisa kondicionierim, kas būtu piemērots attiecīgajam stāvam. Ideālā gadījumā jūs izvēlēties logu, kas atrodas centrālajā gaitenī, kas sazarojas ar istabām, kuras vēlaties atdzesēt.

Ja tas nav piemērots jūsu stāva plānam, tad izvēlieties istabu netālu no stāva centra. Šī atrašanās vieta samazinās nepieciešamās vēsās gaisa plūsmas apjomu. Gaisa plūsma parasti tiecas palikt tik taisnā līnijā, cik vien iespējams, tādēļ nedomājiet, ka tā viegli dosies uz stūriem. Tā veiksmīgāk sekos cauri viegliem līkumiem pateicoties labi izplānotam ventilatoru izvietojumam.

Ja jums ir situācija, kad jums ir nepieciešams virzīt gaisu aiz vairāk nekā divām durvīm vai ap asu izliekumu, kā aprakstīts iepriekš, tad jums var būt nepieciešams otrs loga gaisa kondicionieris.

Citi iekštelpu dzesēšanas triki, kurus jūs varat izmantot

Lielākā daļa iekštelpu māju dzesēšanas paņēmieni nozīmē noturēt vēsu gaisu iekšā un karsto gaisu atstāt ārpus mājas. Dažām idejām var būt nepieciešams sākotnējs ieguldījums, bet bieži vien tās atmaksājas ļoti ātri. Esot nedaudz pretrunā ar teoriju par to, kā ventilēt savu ceļu uz vēsāku iekšējo klimatu, dažās situācijās ir nepieciešama uzlabota izolācija, lai slēgtu ceļu karstajam gaisam jūsu iekštelpās. Tas var būt kas tik vienkāršs kā jaunu lentu aplikšana durvju un logu rāmjos, lai atstātu karsto gaisu ārā un vēso iekšā, vai kā pamatīgāk iesaistoties, palielinot siltumizolāciju jūsu sienās – pasākums, kas dos labumu jūsu mājām arī aukstos gadalaikos.

  • Lūkojiet pēc spraugu aiztaisītājiem

Par nelielu cenu jūs varat izmantot putu hermētiķi vai silikona pārklājumu visiem logiem un durvīm, lai palīdzētu noslēgt aukstā gaisa aizplūšanu.

  • Uzstādiet saules enerģijas ventilatoru

Saules bateriju ventilators samazina karstā gaisa daudzumu telpā, padarot iespējamību mājai vieglāk atdzist un var samazināt jūsu mājas dzesēšanas rēķinu līdz pat 10% gadā.

  • Palieliniet izolāciju

Dubultā stikla logi, labi izolētas sienas un izolācijas palielināšana bēniņos palīdz ekonomēt enerģiju, saglabājot vēsu gaisu telpās. Apsveriet pārstrādātu zilu jean vai papīra izolāciju

  • Aizveriet aizkarus

Aizkaru aizvēršana palīdz novērst saules gaismas ieplūšanu. Ja tumšas telpas liek jums justies slikti, atveriet logus tikai tajās telpās, kuras izmantojiet.

Šie padomi nebūs tik efektīvi kā visas centrālās gaisa kondicionēšanas sistēmas ieviešana, bet, ja jums šī iespēja nav pieejama, tad iepriekš minētie triki var palīdzēt jums šovasar dzīvot vēsākā mājā.

Palieciet vēsumā!