Kad runa ir par apgaismojumu, tad dabiskā gaisma vienmēr liekas patīkamāka par mākslīgo apgaismojumu. Tā piešķir telpām tādu nokrāsu gammu un dzīvīgumu, ko nekas nevar nokopēt. Saules gaisma liek mums justies labi, paaugstinot laimes hormonu līmeni un galu galā tā nemaksā neko. Tas viss ir it kā pašsaprotami.

Bet diemžēl daudzas mājas nav uzbūvētas, lai dabiskais apgaismojums iekštelpās būtu pietiekošs. Tā vietā, lai pārceltos uz citu mājokli, ir daži veidi, kā jūs varat uzlabot savu dzīvesvietu, ievērojami palielinot iekšējo dabisko apgaismojumu.

Izmantojiet gaišākas, vieglākas iekštelpu sienu un griestu krāsas

Iekštelpu sienu krāsa ir labākais veids, kā atspoguļot dabisko gaismu atpakaļ savā istabā. Gaismas atstarojuma vērtība var būt no 0 procentiem melnā krāsā līdz 100 procentiem tīra balta. Visām krāsām pa vidu būs lielāka vai mazāka gaismas atstarojuma vērtība.

Nekas nav gaišāks par baltu, pat, ja jūs ienīstat balto sienu krāsas. Tādēļ var nākties veikt izvēli starp krāsu un gaismu.

Kā arī citi iemesli. Balti griesti. Lai gan tas liekas jautri un moderni- krāsot savus griestus oranžus, violetus vai sarkanus, tiklīdz jūs to darāt, jūs ievieša tik daudz trūkumu. Gaismas atliekšanās ir pasliktinājusies. Ir sabojāta dziļuma ilūzija. Un, kad šī krāsu muļķība gūst virsroku, jūsu iekšējais sajūtu pulkstenis sāk strauji tikšķēt, līdz brīdim, kad jūs vienkārši nevarat gaidīt, lai griestus nokrāsotu atkal baltus.

Izmantojiet stikla vai atstarojošas flīzes jūsu virtuvē vai vannas istabā

Stikla flīzes ir nākamā labākā lieta blakus spoguļu uzstādīšanai virtuvē vai vannas istabā virs izlietnēm.
Pareizā gaismā stikla flīzes atspoguļo gandrīz 100% no gaismas, kas tos skar.

Papildus stiklam, uzstādiet spīdīgas keramikas flīzes, lai iegūtu gandrīz tādu pašu atstarojošu efektu. Ja salīdzina zema atspīduma materiālus kā betonu vai koku pat ar viekāršakajām baltajām flīzēm, tad gaismas veidošanās atšķirība ir diezgan pamanāma. Kā arī tas izmaksā daudz lētāk.

Lai iegūtu maksimālu atspoguļojumu, piesaistiet gaismu vēl vairāk un uzstādiet metāliskas mitruma izturīgās flīzes.

Uzstādiet jumta logus savā mājā

Jumta logi ir pārsteidzoši efektīvs veids, kā ieviest mājā dabisko apgaismojumu. Faktiski jumta logi bieži tiek saukti par “logiem jumtam”. Tie netikai prasa tādu pašu logu izvietojumu kā vidēja izmēra logi, bet tie ir vērsti uz augšu, kur atrodas saule.

Bet šī veida mīnuss ir tāds, ka jumta logu uzstādīšana izmaksā ļoti dārgi.

Ņemiet vērā, ka pats jumta logs ir tikai viena daļa no visas jumta logu sistēmas. Jums arī ir nepieciešams uz vietas uzbūvētais jumta logs vai tunelis, kas izgatavots no koka un ģipškartona. Tas labi veido savienojumu jumta logam no tā augšējās virsmas ar jumtu ,līdz tā apakšējai virsmai ar jūsu griestiem.

Durvju pārveide

Dažu durvju aizvietošanai vai noņemšanai var būt gaismu veicinoša ietekme. Durvis uz eņģēm vai nu pilnīgi traucē telpas apgaismojumu, kad tās ir aizvērtas, vai arī izveido trīsstūrveida ēnu, kad tās ir atvērtas. Katrā ziņā tas nenāk par labu gaismas plūsmai.

Ja jums nekad nevajag noslēgt noteiktu mājokļa telpu, apsveriet durvju pilnīgu izņemšanu. Tādā veidā jūs palīdzēt apgaismojumam izplesties uz citām istabām.

Tāpat arī bīdāmās durvis var ierobežot ēnas un vietas aizņemšanu, kā tas ir salīdziājumā ar citām durvīm. To uzstādīšana prasa lielas pūles, bet tas ir labāk, nekā uzstādīt jumta logus, kas var ieviest pat pārāk spožu gaismu, izbalināt jūsu mēbeles un pārkarsēt māju.

Neatkarīgi no dabiskās gaismas stratēģijas, kas jums jāizvēlas, tā jāsāk ar mājokļa attīrīšanu no nevajadzīgā. Tiklīdz mājoklī būs vairāk vietas, jums būs arī vairāk dabiskās gaismas.