Ejot iekšā jaunajā gadā, šķiet, ka pasaule mainās arvien straujāk. Mākslīgais intelekts turpina pārveidot darba tirgu, kriptovalūtas piedzīvo jaunu popularitātes vilni, ASV prezidenta amatā ievēlēts Donalds Tramps, un starptautiskā politika joprojām ir kā sarežģīta šaha partija.

Lai gan nākotne ir neskaidra, viena lieta ir skaidra – nekad nav bijis tik viegli pelnīt naudu internetā.

Aplūkosim dažus no vienkāršākajiem veidiem, kā sākt pelnīt no mājām, izmantojot datoru.

1. Investēšana

Viens no ātrākajiem veidiem, kā pelnīt naudu tiešsaistē, ir gudri ieguldīt vai tirgoties ar dažādiem aktīviem.

Protams, investēšana ir saistīta ar risku – iespējams ne tikai nopelnīt, bet arī zaudēt lielas summas. Finanšu tirgos visienesīgākie darījumi bieži vien ir arī visriskantākie, neatkarīgi no tā, vai ieguldāt akcijās, valūtas maiņā (FX) vai kriptovalūtās.

Svarīgākais jautājums – kur ieguldīt nākamgad? Daudzi ir gan nopelnījuši, gan pazaudējuši naudu, mēģinot prognozēt tirgu.

Pēc finanšu analītiķa Džeksona Vonga teiktā, pēdējos divos gados strauji augušas tehnoloģiju un mākslīgā intelekta jomas kompānijas ASV, sniedzot ievērojamu peļņu investoriem. Lai gan šāds uzplaukums nevar turpināties bezgalīgi, šobrīd ir riskanti likt pret šo tendenci – neatkarīgi no tā, vai tā ir loģiska vai ne.

2. Darbs kā ārštata speciālistam

Ārštata darbs jeb freelancing jau izsenis ir bijis viens no populārākajiem veidiem, kā cilvēki pelna naudu no mājām. Pēdējo gadu laikā digitālie darba modeļi, īpaši pēc pandēmijas, šo iespēju ir padarījuši vēl pieejamāku.

Daudziem varētu šķist biedējoši spert pirmos soļus ārštata darbā, taču, ja tev ir kaut mazākā prasme, ko var izmantot datorā – piemēram, rakstīšana, tulkošana, grafiskais dizains vai pat vienkārša sarunāšanās – pastāv neskaitāmas iespējas, kā to pārvērst ienākumos.

Ir vairākas platformas, kurās var piedāvāt savus pakalpojumus. Viena no populārākajām un vienkāršākajām ir Upwork, kur lietotāji var ātri izveidot profilu, noteikt savas cenas un pieteikties uz dažādiem darbiem – no vienkāršiem uzdevumiem līdz augsti apmaksātiem projektiem.

Vēl viena populāra platforma ir Fiverr, kas darbojas citādi – šeit ārštata speciālisti paši izveido piedāvājumus un klienti izvēlas no tiem sev piemērotāko.

3. Peļņa no uzkrājumu procentiem

Lai gan procentu likmes pēdējā laikā sāk samazināties, tās joprojām ir augstākas nekā pēdējās desmitgades laikā pēc 2008. gada finanšu krīzes. Tas nozīmē, ka noguldītāji var nopelnīt procentus no savas naudas ar salīdzinoši mazu risku.

Daudzas finanšu platformas piedāvā iespēju gūt pienācīgu atdevi, izmantojot speciālos uzkrājumu kontus, naudas tirgus fondus vai pat neieguldīto naudu, kas tiek turēta investīciju kontos. Tas ir vienkāršs un drošs veids, kā likt naudai strādāt tavā labā.

4. Video satura veidošana

Naudas pelnīšana ar video saturu tiešsaistē ir kļuvusi par reālu iespēju daudziem cilvēkiem.

Digitālās platformas maksā satura veidotājiem par viņu idejām, zināšanām vai radošajiem materiāliem. Labi zināma platforma ir YouTube, bet pēdējos gados arī Facebook un TikTok piedāvā dažādus veidus, kā pelnīt naudu. Katra platforma piesaista atšķirīgu auditoriju un nodrošina dažādus atalgojuma mehānismus.

Sācot veidot saturu, iespējams, ir vieglāk un ātrāk sasniegt ienākumus, nekā daudzi domā. Piemēram, YouTube maksā vidēji 18 dolārus par 1000 reklāmas skatījumiem, taču, lai sāktu pelnīt, kanālam jābūt vismaz 1000 abonentiem un 4000 skatīšanās stundu vai 10 miljoniem skatījumu uz īsajiem video (YouTube Shorts).

Ja Jums interesē naudas pelnīšana internetā, tad portāls epelna.com šogad veido saturu arī video formātā.

Aplūkojiet šo video ar 7 veidiem kā pelnīt naudu internetā 2025. gadā:

5. Interneta veikala atvēršana

Digitālo platformu attīstība ir padarījusi tiešsaistes tirdzniecību pieejamāku nekā jebkad agrāk. Tagad gandrīz ikviens var izveidot savu veikalu un pārdot produktus internetā ar dažiem klikšķiem.

Viena no populārākajām tirdzniecības platformām ir Etsy, kas apvieno vairāk nekā 9 miljonus pārdevēju un gandrīz 100 miljonus pircēju. Vēl viena laba iespēja ir Shopify, kas ļauj lietotājiem veidot savu interneta veikalu, nevis izmantot kopīgu tirdzniecības platformu.

Sākt var šķist sarežģīti, bet šīs platformas atvieglo procesu. Turklāt ir niša gandrīz jebkam – no digitālajiem plānotājiem un dienasgrāmatām līdz keramikai un rotaslietām.